Solution of task 17.3.3 from the collection of Kepe OE

📂 For Education Students 👤 Михаил_Перович

Product Description

17.3.3
On a vertical rod of mass m1 = 5 kg, a slider with a mass of m2 = 8 kg slides under the action of the spring. Determine the response of the hinge O at the time when the acceleration of the slider is a = 50 m / s2. (Answer 528)
Price: $0.78
Seller: Михаил_Перович
Currency: USD

Secure payment via oplata.info

18
Sales

Related Products

More from this Seller