The solution of the problem 1.4 cr 1 from the problem b
📂 Physics
👤 Михаил_Перович
Product Description
Task 1.4
Find the law of motion of a body weighing 1 kg under the action of a constant force 2 H, if at the time t = 0 we have
X0 = 1 and v0 = 2 m / s.
Find the law of motion of a body weighing 1 kg under the action of a constant force 2 H, if at the time t = 0 we have
X0 = 1 and v0 = 2 m / s.
Related Products
Prokofiev VL - solution of the entire version 01 on the
Seller: Михаил_Перович
Prokofiev VL - solution of the entire version 01 for th
Seller: Михаил_Перович
The solution of problem 1.51 cr 1 from the problem book
Seller: Михаил_Перович
Prokofiev VL - solution of the entire version 01 on the
Seller: Михаил_Перович
Prokofiev VL - solution of the entire version 10 on the
Seller: Михаил_Перович
Prokofiev VL - the solution of the entire version 05 on
Seller: Михаил_Перович
Task 20830.
Seller: Юрий Физик
Prokofiev VL - solution of the entire version 04 on the
Seller: Михаил_Перович
More from this Seller
Dievsky V.A. - Solution of task C2 variant 22 (C2-22)
For Education Students
Solution of task 2.4.41 from the collection of Kepe OE
For Education Students
Dievsky V.A. - Solution of problem K1 variant 20 (K1-20
For Education Students
Solution D6-23 (Figure D6.2 condition 3 SM Targ 1989)
For Education Students
Solution D1-23 (Figure D1.2 condition 3 SM Targ 1989)
For Education Students