Solution of task 8.1.3 from the collection of Kepe OE

📂 For Education Students 👤 Михаил_Перович

Product Description

8.1.3
To the sliders 1 and 2, moving along the axis Ox along the common rail, the body 3 is attached. Point A moves according to the law xA = 0.1t2. At t = 10 s, determine the velocity of point C if the distance A B = BC = 0.3 m and the angle? = 75 °. (Answer 2)
Price: $0.78
Seller: Михаил_Перович
Currency: USD

Secure payment via oplata.info

20
Sales

Related Products

More from this Seller