Solution of task 13.7.5 from the collection of Kepe OE

📂 For Education Students 👤 Михаил_Перович

Product Description

13.7.5
Tube rotates around the axis about the law? = T2 in the tube moves the ball M mass m = 0,1 kg according to the law OM = 0,2t3. Identify Module Coriolis inertia forces of the ball at time t = 1 s. (A 0.24)
Price: $0.78
Seller: Михаил_Перович
Currency: USD

Secure payment via oplata.info

96
Sales

Related Products

More from this Seller