Solution of task 15.3.10 from the collection of Kepe OE
📂 For Education Students
👤 Михаил_Перович
Product Description
15.3.10
A body of mass m = 2 kg moves along the horizontal plane, to which the initial velocity v0 = 4 m / s was reported. Before the stop, the body passed a path equal to 16 m. Determine the modulus of sliding friction between the body and the plane. (Answer 1)
A body of mass m = 2 kg moves along the horizontal plane, to which the initial velocity v0 = 4 m / s was reported. Before the stop, the body passed a path equal to 16 m. Determine the modulus of sliding friction between the body and the plane. (Answer 1)
Related Products
Solution of the C2 Option 04 Dievskaya VA Malyshev IA
Seller: TerMaster
Solution of the C2 Option 05 Dievskaya VA Malyshev IA
Seller: TerMaster
Dievsky V.A. - Solution of task C2 variant 22 (C2-22)
Seller: Михаил_Перович
Solution K5 B04 termehu of Reshebnik Yablonsky AA 1978
Seller: TerMaster
Solution of the K2 version 07 Dievskaya VA Malyshev IA
Seller: TerMaster
Solution of the C2 Option 14 Dievskaya VA Malyshev IA
Seller: TerMaster
Solution of the C2 Option 08 Dievskaya VA Malyshev IA
Seller: TerMaster
Conflict law test Synergy answers 90/100 points
Seller: sinergey