Solution of task 3.2.30 from the collection of Kepe OE

📂 For Education Students 👤 Михаил_Перович

Product Description

3.2.30
A uniformly distributed load of intensity q = 5 kN / m is applied to the forceps. Determine the vertical component of the force in kN, acting on the compressible object, if the dimensions are l1 = 6 cm, l2 = 10 cm, l3 = 2 cm. (Answer 1.95)
Price: $0.78
Seller: Михаил_Перович
Currency: USD

Secure payment via oplata.info

20
Sales

Related Products

More from this Seller